Vault34

VAULT34 YEŞİLÇAM SİNEMASI

Jenerik Animasyonu Üzerine Atölye - Mert Kızılay

Jenerik Animasyonu Üzerine Atölye
8 Ocak Salı 19:00-21:00

8 ocak Salı günü Vault34'te Mert Kızılay tarafından, Jenerik Animasyonu üzerine ücretsiz bir atölye verilecek.

Film ve televizyon programlarının başında, animasyon, grafik, imaj, müzik gibi elemanlar kullanılarak oyuncuların ve temel prodüksiyon ekibinin isimlerinin ve filmin başlığının sunulduğu kısımlar, İngilizce'de 'Title sequence' veya 'Openning sequence' olarak adlandırılıyor. Bu kısımlar kullandığı görsel ve işitsel dille bize filmin tarzına ve havasına dair ilk ipuçlarını veren kısımları. Filmlerin bu kısımlarının fikir ve üretim aşamasına dair bilgi edineceğimiz bu atölye 2 bölümden oluşacak. İlk kısımda atölye yürütücüsü Mert Kızılay bize daha önce görev aldığı projeleri sunacak. Bunu takip eden ikinci kısımda ise "Bir fılm için jenerik yaparken fikir evresi nasıl başlıyor, gelişiyor? Konsept üzerine nasıl çalışılıyor?" soruları sorularak bir örnek üzerinden fikir geliştirilecek.

Dileyenler atölyeye araştırma yapmak amacıyla bilgisayarlarını getirebilir.

Rezervasyon yapmak için info@vault34.org adresinden bize ulaşın.


Mert Kızılay hakkında:

Türkiye'de doğup büyüyen tasarımcı/yönetmen/sanatçı Mert Kızılay şu an Los Angeles'ta yaşıyor.

Güzel sanatlar okudu. Film yapımına ilk adımını el çizimi animasyonla (cel animation) attı. Kısa sürede farklı materyaller, farklı animasyon teknikleri, dijital sanat, live action, stop-motion, composing alanlarında çalışmalar yaparak ilgi alanını genişletti. Yaptığı filmlerle sanat etkinliklerinde yer aldı ve ödüller aldı.

Üç sene motion design endüstrisinde çalıştıktan sonra Los Angeles'e taşınarak yU+co'da çalışmaya başladı ve kreatif direktör oldu. Zamanla hikaye anlatıcılığı (storytelling) ve tematik düşünme (conceptual thinking)'ye olan odağı artarak bir çok projede yazar ve yönetici rolü aldı.

Hala Los Angeles'ta bulunuyor ve bağımsız yönetmen/sanatçı olarak çalışıyor.