Vault34

VAULT34 YEŞİLÇAM SİNEMASI

İmam Adnan Sokak, No:8, Beyoğlu, İstanbul

info@vault34.org

14 Eylül

-> FİLM GÖSTERİMİ Tepelerin Üzerinden Denize Doğru
67 dakika, 2015
Kadraj Montaj - Sinan Güldal


Deniz üzerinde iki şehir. Deniz kenarında iki şehir. Denizi ablukaya alan iki kıta, tartışıyorlar, köprüler istiyorlar aralarında birliklerini sevketmek için. Direnen bir şehir, ruhu kayıp, sakinleri hep ilk kuşak, geçmişi unutulmuş ruhu kayıp, çoktan geçmiş onun devri, ıskalanmış bir lirik şiirdir kendileri, bir çürüyen ütopya. Estetiğin ölümü. İstanbul. Not Constantinapolis. PArıldayan gökdelenler ölü işçilerin kanları üzerinde yükseliyor. New Myths on the Block.

Eski. İhya edilen eski. Gazbeton tuğladandır bu ihya ve ahşap çerçeveler yerine de polivinil klorid. İstanbul antik, İstanbul barok, İstanbul bauhaus, İstanbul bir yitik us. Formula 1 grand prix ister ve tennis grand slami, şampiyonlar ligi finali, fifa dünya kupası uefa avrupa kupası ve olimpiyat 2000 değilse 2004, o da olmazsa 2008, 2012, tabelayı değiştirmek yeterli.

Kaosla yenilenen şehir yola dizilir, plansız programsız, kervan yolda düzülür.

Daha uzundur boyasız sıvasız gecekondu apartmanlarla Maslak'ın resident kuleleri arasındaki yol Cape Canevral'la ISS arasındaki yoldan, bundandır bazı İstanbulluların astronotluğu, kimi ise zamanda dolaşır antik tanrıların, uzaylıların ve casusların şehrinde, muhtemelen Khutulu da burada, yerinde.

Çimentoyla lobotomi, şimdi tekrar bulmalı denizi.