Vault34

VAULT34 YEŞİLÇAM SİNEMASI

AID Room No:11

AID Room No:11

2015 itibariyle, performans yeri olarak tasarlanmamış alanları dönüştürüp bir A.I.D odası haline getirdiğimiz "A.I.D Room" günlerinin 11.si, İstanbul'un yeni sığınağı Vault 34'te gerçekleşecek.

:Live Acts:

ŞEVKET AKINCI

Eylül 2018'de SUB Press'den çıkan şiir kitabım "Tersine Zeus", bir önceki kitabım "Hezeyan Sözlüğü"'de olduğu gibi mısralar bir tür"rüya mantığı" nı takip ederek örüldü. Deleuze'ün organsız beden kavramı ile Lewis Caroll'da örneklenen imkansız nesne ve oluşlardan etkilendiğimi söyleyebilirim, zira bir çok imgede karşıtlıkları birleştirdim. Peşpeşe gelen bağımsız imgelerin aslında yer değiştirilebilir olduğu gözlemlenebilir, bu da Burroughs'un etkisi olduğu söylenebilir. Yazdıktan çok sonra farkettim ki aynı şekilde doğaçlıyorum, bilinçaltında bir alanda, şiirde seçtiğim aynı kavramların peşinde gidiyorum. Bu iki yönüm eşzamanlı olarak birleştiğinde tam olarak ne olacak? Umarım bu performansta bu soruya iyi bir cevap verebilirim..
sevketakinci.com
soundcloud
subyayin.com/yayin/tersine-zeus

OZAN AKTUNA & AHMETCAN GÖKÇEER

Ahmetcan ve Ozan'dan düştü - kalktı operasyonu.

ZS ZS

Zeynep Sarıkartal (laptop – elektronikler) İstanbul elektronik müzik sahnesinin genç ve yükselen isimlerinden. Viyana’da öğrenim gören ve birçok yerli ve uluslar arası sanatçı ile çalışmış olan Zeynep laptop ve canlı elektronik müzik alanında kendine has bir yaklaşım geliştirdi. Güneydoğu afrika müzik sistemlerinin yanı sıra punk, drum'n'bass, lo-fi idm, jungle, hard-core techno, break-core, harsh-noise gibi pek çok alt türden etkilenen ZSZS hardware ve software arasındakı hibrit ihtimalleri zorlamayı denediği performanslarında ayrımcılık, şiddet ve benzeri sosyo-politik fenomenleri müzikal bir dramaturjiyle işlemeyi seviyor.
soundcloud

GÖKALP KANATSIZ & ZEYNEP OKTAR

:DJ Acts:

HOWL
soundcloud

İSKELETOR
soundcloud

GOLEM
soundcloud

:Visuals Acts:

GEIGER & RANDOM INPUT

--------------------------------------
MUTFAKUNDERGROUND
Vegan Aperatifler
--------------------------------------

poster tasarım: Dünya Atay

Giriş: 10TL

Not: “Müzikten ziyade ses, konser salonundan ziyade alan” güzel bir motto olabilirmiş aslında. Çünkü AID Room, bir ev-konserleri serisinden ziyade, ticari olmayan herhangi bir mekanı bir etkinlik alanına dönüştürmeyi amaçlayan ve tamamen karşılıklı yardımlaşma ve gönüllülük ile düzenlenen bir etkinlik. Bu bağlamda, farklı alanları ve sesleri deneyimlemek ve bir de elini taşın altına koymak isteyen herkes (müzisyenden alan sahibine, ahçısından sosyal medyacısına, dansçısından yazılımcısına), A.I.D (Art is Dead) kolektifi sizi bekliyor.

İletişim için —> aidfest[et]gmail.com